Should You Buy A Pre-Built PC Or A Custom PC?

By CPUAgent Staff

özel bir bilgisayar oluşturmakla önceden oluşturulmuş bir bilgisayar satın almak

önceden oluşturulmuş bilgisayarlar, bilgisayar meraklılarının bilgisayar oyunlarından kolayca zevk almaları için harika bir yoldur, ancak gerçekten değer mi? para?

Günümüzde arkalarındaki şirketler tüketicilere çeşitli seçenekler sunmakta ve aynı zamanda yapınızı özelleştirin. ancak satıcılar kar elde etmek zorundadır ve bu nedenle, bazı şeyleri azaltmak zorunda kalırlar. maliyetler, genellikle önceden oluşturulmuş bilgisayarı satın almaktan kaçınmak için bir neden verir. neden kendinizinkini inşa ettiğinizi öğrenmek için okumaya devam edin özel bilgisayar sizin için daha iyi bir seçenektir.

 1. güvenilirlik

Önceden oluşturulmuş bir bilgisayar, satıcının bundan daha fazla kar elde etmek için köşeleri kesmesi nedeniyle ucuz donanıma sahip olabilir. bir örnek güç kaynağı ünitesi. Çoğu zaman, önceden oluşturulmuş bir bilgisayarla birlikte gelen güç kaynağı, yalnızca bu belirli bilgisayar için yeterlidir; bu, güç tüketen bazı parçaları yükseltmeye karar vermeniz durumunda seçeneklerinizi sınırlar. ekran kartı olarak ne kadar tehlikeli olabileceklerinden bahsetmeyin.

başka bir örnek anakarttır. işini yapmak için yeterli olan ama daha fazlası olmayan ucuz bir daha az popüler markalardan tamamen özel yapım olanı. bu, daha yüksek bellek hızı desteği olmadığı, işlemci olmadığı anlamına gelebilir hız aşırtma, kötü vrms, birkaç fan yuvası, daha az sata bağlantı noktası vb. Gelecekte size dayanabilecek ve kolayca yükseltmenizi sağlayacak fiyatlar.

 1. daha ucuz ve daha güçlü

Önceden oluşturulmuş bir bilgisayarla aynı donanım özelliklerini kullanarak bir bilgisayar derlemesi yaparsanız, sizin maliyetinizin önemli olduğunu göreceksiniz. az. Bunun nedeni, prebuild'lerin genellikle kasa, diğer estetikler gibi farklı yönlerden fiyatlarını artırmasıdır. rgb, led'ler, ekstra fanlar veya pahalı ama yetersiz bir ssd gibi. çok hoş görünümlü yapılara sahip olabilirler veya hızlı ssds, bunları kendiniz almak ve kendi güzel bilgisayarınızı yapmak o kadar pahalı değil. farklılıklar olmayacak önemli olun ve estetikten tasarruf etmeye karar verirseniz, daha önemli olanlara fazladan harcayabilirsiniz. video kartı gibi donanım ve daha iyi performans elde edin.

bir bakalım Dell’in alienware aurora r11 , tercihinize göre özelleştirilebilir. onların aracılığıyla üst düzey bir yapı yaptık web sitesi daha sonra aşağıda gösterildiği gibi kendi web sitemizle karşılaştırılmıştır:

dell’in alienware aurora r11 oyun bilgisayarı

özel yapım oyun bilgisayarı # 2

 • işlemci: sıvı soğutmalı intel i7-10700k
 • anakart: bilinmeyen z490 kartı
 • bellek: 16 gb hyperx fury 3200 mhz (2x8 gb, çift kanal)
 • grafikler: nvidia® geforce rtx ™ 2070 super
 • sabit sürücü: 1 tb m.2 ssd
 • psu: 1000 watt
 • multimedya klavye + optik fare ms116aw
 • Windows 10 ev
 • işlemci: cooler master hyper 212 rgb black edition ile intel i7-10700k
 • anakart: msi mpg z490 oyun kenarı wifi
 • bellek: g.skill ripjaws v 16gb 3600mhz cl16 (2x8gb, çift kanal)
 • grafikler: gigabyte rtx 2070 super windforce oc 3x
 • sabit disk: çok önemli p1 1tb m.2 ssd
 • psu: corsair rm 750 watt 80+ altın tamamen modüler
 • corsair k55 klavye + zıpkın rgb kablolu optik fare kombinasyonu
 • Windows 10 ev

alienware bilgisayarın maliyeti 1999,99 dolarken, derlememiz bize yaklaşık 1750 dolara mal oldu. parlak olanlara sahip değil r11 gibi estetik, ancak söz konusu estetiğe harcayabileceğimiz ya da % 15-20 ekstra performans artışı için rtx 2080 super grafik kartına.

zaman zaman, tıpkı bilgisayar kadar güzel görünen daha güçlü bir bilgisayar kurmanın mümkün olduğunu göreceksiniz. önceden oluşturulmuş biri. daha iyi bir anakart, cpu, gpu veya ram için harcamak, sadece rgb'ye harcamaktan daha önemlidir. görünüyor.

Bir ön yapının daha ucuz olabileceği zamanlar, yaklaşık 800 $ 'a mal olan giriş seviyesi yapıları tercih ettiğiniz zamandır çünkü parçaları üreticilerden toplu olarak satın alınır, böylece daha ucuza satılabilir ancak yine de satıcıyı kazanabilirler biraz kar.

 1. yükseltmesi kolay

özel bilgisayar yapınızda kullanılan parçalar lego tuğlaları gibidir, bunları alıp başka bir yere takabilirsiniz. anakart soketi gibi gereksinimler karşılanır. düzenli olarak destekleyen saygın şirketler tarafından yapılırlar güncellemeler ile. örneğin, bir b450 anakartınız varsa ve yakında çıkacak olan amd zen 3'ten birini satın almak istiyorsanız cpus, yeni cpu'nun çalışması için sadece bios'unuzu yükseltmeniz gerekir.

ayrıca, özel bir bilgisayardaki her donanım parçasının kendi garantisi vardır. bir şey kırıldığında veya arızalandığında, ya garantiyi kullanarak geri gönderin ya da o belirli parçayı yenisiyle değiştirin; düzeltmek için tüm bilgisayarı satıcıya iade etmelisiniz. elbette, parçaları değiştirmek / yükseltmek mümkündür önceden oluşturulmuş, ancak bu muhtemelen garantinizi geçersiz kılacaktır.

 1. özelleştirilebilirlik

güzel görünümlü önceden oluşturulmuş bir bilgisayar bulabilirsiniz, ancak kendi yapınızı istediğiniz şekilde şekillendirmek için tamamen size aittir. var saygın şirketler tarafından sunulan birçok seçenek. beğendiğiniz ve güvendiğiniz markalardan da satın alabilirsiniz. ayrıca, kendi bilgisayarınızda paketlenmiş herhangi bir bloatware yoktur.

 1. öğrenme ve memnuniyet

Yapınızı nihayet bitirip yeniden başlattığınızda ve her şeyin amaçlandığı gibi çalıştığını gördüğünüzde, tatmin edici bir başarı hissi edin. sen inşa ettin kendi PC okuyup öğrenerek kullanım kılavuzları, çevrimiçi kılavuzlar ve videolar. Bu deneyim, bir sorunla karşılaştığınızda ve istediğiniz sorunu gidermek için veya bazı parçaları değiştirmeniz / yükseltmeniz gerektiğinde.

ancak bu, önceden oluşturulmuş tüm bilgisayarların kötü olduğu anlamına gelmez

Oluşturmaya göre bazı avantajlar sundukları için önceden oluşturulmuş bir bilgisayar satın almanın daha kolay olduğu durumlar vardır senin.

 1. daha hızlı kurulum

ön kurulumlar, bilgisayar oyunlarına girmenin en hızlı yolunu sunar. sadece bilgisayarı satın alın, takın ve olduğu gibi oynamaya başlayın zaten gerekli sürücüler ve diğer temel programlarla yüklü pencereleriniz var. yine de bazılarını içerebilirler kaldırmak isteyebileceğiniz bloatware.

 1. Daha kolay

önceden oluşturulmuş bir bilgisayarla, donanımı kurarken kendinizi yormanıza veya ellerinizi kirletmenize gerek kalmaz ve Hangisinin nereye gittiğini bulmak. hepsi fişe takılmayı bekleyen, kullanıma hazır tek bir pakette gelir sana hizmet ediyorum. parçaların uyumsuz olması konusunda endişelenmenize gerek yok.

 1. benzersiz görünüm

kullanılan kasalar, önceden oluşturulmuş belirli bilgisayar için özel olarak yapılabilir ve onlara çok benzersiz bir görünüm verebilir. başka yerde bulamıyorum. soğutucular ve fanlar gibi diğer parçalar da özel olabilir ve aşağıdakilerle yaratıcı bir şekilde tüm rgb ışıkları genel benzersiz bir sistem için senkronize edildi.

önceden oluşturulmuş iyi bir bilgisayarın bir örneği, makul fiyatlı skytech archangel oyun bilgisayarı , 1199,99 dolara satılıyor ve ciddi bir etki yaratıyor gibi görünüyor. aynı miktarı aldık benzer bir yapı oluşturmak için çok para harcadık ve onu hala geliştirebildik.

skytech archangel oyun bilgisayarı

özel yapım oyun bilgisayarı # 1

 • işlemci: ryzen 5 3600
 • anakart: asrock b450m pro4
 • bellek: ekip grubu 16gb 3000mhz (tek kanal)
 • grafikler: geforce rtx 2070
 • sabit sürücü: 500 gb ssd
 • soğutma: wraith soğutucu, 3x rgb halka fanları
 • psu: 500 watt 80+ sertifikalı
 • ücretsiz klavye + fare paketli
 • Windows 10 ev
 • işlemci: ryzen 5 3600
 • anakart: asus prime b550m-a (wi-fi)
 • bellek: g.skill ripjaws v 16gb 3600mhz cl16 (2 x 8 gb, çift kanal)
 • grafikler: geforce rtx 2070 armor
 • sabit disk: çok önemli p1 1tb m.2 ssd
 • soğutma: wraith soğutucu, 2x kasa fanı
 • psu: 650 watt 80+ bronz sertifikalı
 • corsair k55 klavye + zıpkın rgb kablolu optik fare kombinasyonu
 • Windows 10 ev

farklılıklar cpu ve gpu dışında her şeyde ortaya çıkıyor. olduğu gibi soketli bir b550 anakart için gittik b450'den daha geleceğe dayanıklıdır ve amd tarafından yeni nesil cpus (zen 3) için önerilir, b450 anakartlar olsa bile zen 3 işlemcilerini de destekleyebilecek. aynı zamanda yerleşik bir kablosuz ağa sahip olduğundan ayrı bir wifi kartı / adaptör. daha sonra, toplam 16 gb için 8 gb ram olmak üzere 2 çubuğumuz var ve bu nedenle çift kanalda çalışabiliriz performansı önemli ölçüde artıran mod. depolama için, daha hızlı olduğu ve daha fazlasına sahip olduğu için m.2 1tb ssd aldık bugünün oyunları için alan (size bakmak, modern savaş). son olarak 650 watt, 80+ bronz sertifikamız var Bir sonraki gpu yükseltmesi için bizimle kolayca yaşayabilen psu.

sonunda karar senin

Satıcıların önceden oluşturulmuş bilgisayarlarından bir miktar kar elde etmek istediği bir sır değil, ancak bunu her zaman kullanabilirsiniz kendi yapınızın performansını ve uzun ömürlülüğünü iyileştirmek için para ve sonuç çok büyük olabilir.

PC oyunlarında yeniyseniz, başlangıç ​​olarak iyi bir önceden oluşturulmuş PC'ye gidebilir, sonra kendi bilgisayarınızı oluşturmayı düşünebilirsiniz. üzerinde. ancak en iyi performansı ve değeri istiyorsanız, kendi oyun canavarınızı yaratmalısınız.