Should You Buy A Pre-Built PC Or A Custom PC?

By CPUAgent Staff

budowanie niestandardowego komputera a kupowanie gotowego komputera

Gotowe komputery to świetny sposób dla entuzjastów niekomputerów na łatwe cieszenie się grami komputerowymi, ale czy naprawdę są tego warte pieniądze?

Obecnie firmy, które za nimi stoją, oferują konsumentom różnorodne opcje, a także zapewniają taką możliwość dostosuj swoją kompilację. ale sprzedawcy muszą osiągać zyski, więc muszą tanio kupić niektóre rzeczy do cięcia koszty, co zwykle daje powód do unikania zakupu gotowego komputera. czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego budujesz własne niestandardowy komputer to lepsza opcja dla Ciebie.

 1. niezawodność

prekompilowany komputer może mieć tani sprzęt, ponieważ sprzedawca skraca rogi, aby uzyskać z niego większy zysk. jednym z przykładów jest zasilacz. Często zasilacz dostarczany z gotowym komputerem jest marką bez nazwy, która jest sprawiedliwa wystarczy dla tego konkretnego komputera, co ogranicza twoje opcje, jeśli zdecydujesz się na ulepszenie niektórych energochłonnych części, takich jak jako karta graficzna, nie wspominając o tym, jak niebezpieczne mogą być.

innym przykładem jest płyta główna. może to być tania, która wystarczy do wykonania swojej pracy, ale nic więcej lub całkowicie niestandardowy od mniej popularnych marek. może to oznaczać brak obsługi większej szybkości pamięci, brak procesora przetaktowywanie, złe vrms, mało gniazd wentylatorów, mniej portów SATA itp. możesz kupić przyzwoite części do swojego niestandardowego komputera za niską cenę ceny, które mogą przetrwać w przyszłości i umożliwiają łatwe uaktualnienie.

 1. tańsze i mocniejsze

Jeśli zbudujesz komputer PC przy użyciu tych samych specyfikacji sprzętowych, co w przypadku wersji fabrycznej, okaże się, że Twoja kosztuje znacznie mniej. Dzieje się tak dlatego, że prefabrykaty zwykle zwiększają swoją cenę w różnych aspektach, takich jak obudowa, inna estetyka jak rgb, diody led, dodatkowe wentylatory lub kosztowny, ale niewystarczający dysk SSD. podczas gdy mogą mieć bardzo ładne kompilacje lub szybkie SSD, kupowanie ich samodzielnie i tworzenie własnego pięknego komputera nie jest zbyt drogie. różnice nie będą być znaczący, a jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić na estetyce, możesz wydać więcej na ważniejsze sprzęt, taki jak karta graficzna, i uzyskaj lepszą wydajność.

spójrzmy na dell’s Alienware Aurora R11 , który można dostosować do własnych preferencji. stworzyliśmy wysokiej klasy wersję za ich pośrednictwem następnie porównujemy witrynę z naszą własną, jak pokazano poniżej:

komputer do gier Dell Alienware Aurora R11

niestandardowy komputer do gier nr 2

 • procesor: intel i7-10700k z chłodzeniem cieczą
 • płyta główna: nieznana płyta z490
 • pamięć: 16 gb hyperx fury 3200 mhz (2x8 gb, dwukanałowy)
 • grafika: nvidia® geforce rtx ™ 2070 super
 • dysk twardy: 1 TB m.2 SSD
 • psu: 1000 watt
 • klawiatura multimedialna + mysz optyczna MS116AW
 • Windows 10 do domu
 • procesor: intel i7-10700k z cooler master hyper 212 rgb black edition
 • płyta główna: msi mpg z490 gaming edge wifi
 • pamięć: g.skill ripjaws v 16 gb 3600 mhz cl16 (2x8 gb, dwukanałowy)
 • grafika: gigabyte rtx 2070 super windforce oc 3x
 • dysk twardy: kluczowy p1 1 TB m.2 SSD
 • psu: corsair rm 750 watt 80+ złoty w pełni modułowy
 • Corsair k55 przewodowa mysz optyczna z klawiaturą i harpunem rgb
 • Windows 10 do domu

koszt komputera alienware wyniósł 1999,99 USD, podczas gdy nasza wersja kosztowała około 1750 USD. nie ma tych jasnych estetykę podobną do r11, ale wciąż pozostało nam 250 dolarów, które mogliśmy wydać na wspomnianą estetykę lub ulepszyć karta graficzna do rtx 2080 super dla dodatkowego wzrostu wydajności o 15-20%.

czasami okaże się, że można zbudować potężniejszy komputer, który będzie równie atrakcyjny jak wstępnie zbudowany. ważniejsze jest, aby wydać na lepszą płytę główną, procesor, procesor graficzny lub pamięć RAM niż na rgb tylko dla wygląda.

czasy, w których wstępnie skompilowany może być tańszy, to momenty, w których wybierasz wersje podstawowe, które kosztują około 800 USD, ponieważ ich części są kupowane masowo od producentów, dzięki czemu można je sprzedać taniej, ale i tak zarabiać na sprzedawcy jakiś zysk.

 1. łatwe do uaktualnienia

części używane w niestandardowej konstrukcji komputera są jak klocki lego, możesz je zabrać i podłączyć w innym miejscu, o ile wymagania są spełnione, takie jak gniazdo płyty głównej. są wykonane przez renomowane firmy, które regularnie wspierają je z aktualizacjami. na przykład, jeśli masz płytę główną b450 i chciałbyś kupić jedną z nadchodzących amd zen 3 cpus, musisz tylko zaktualizować swój bios, aby nowy procesor działał.

Ponadto każdy element sprzętu w niestandardowym komputerze ma własną gwarancję. gdy coś się zepsuje lub źle działa, możesz albo odeślij go z powrotem, korzystając z gwarancji, albo zmień tę konkretną część na nową, w przeciwieństwie do prebuildów, w których Ty trzeba zwrócić cały komputer do sprzedawcy, aby go naprawić. Oczywiście, istnieje możliwość wymiany / ulepszenia części gotowej do użycia, ale może to spowodować utratę gwarancji.

 1. możliwość dostosowania

You may find a nice looking prebuilt PC, but your own build is fully yours to shape in any way you like. There are many options to select from offered by reputable companies. You can also buy from the brands you like and trust. Also, there’s no bloatware bundled in your own PC.

 1. Learning and satisfaction

Once you have finally finished your build and booted it up, and when you see everything working as intended, you will get a satisfying feeling of accomplishment. You have built your own pc poprzez czytanie i uczenie się od instrukcje obsługi, przewodniki online i filmy. to doświadczenie jest bardzo pomocne, gdy napotkasz problem i chcesz aby go rozwiązać lub gdy trzeba zmienić / ulepszyć niektóre części.

nie oznacza to jednak, że wszystkie gotowe elementy są złe

są sytuacje, w których łatwiej jest po prostu kupić gotowy komputer, ponieważ mają one pewne zalety w porównaniu z budowaniem Twój własny.

 1. szybsza konfiguracja

prebuildy oferują najszybszy sposób na rozpoczęcie gry na PC. po prostu kupujesz komputer, podłączasz go i zaczynasz grać tak, jak jest masz już zainstalowany system Windows z wymaganymi sterownikami i innymi niezbędnymi programami. choć mogą zawierać niektóre bloatware, które możesz chcieć usunąć.

 1. łatwiej

dzięki fabrycznie zbudowanemu komputerowi nie musisz się męczyć ani brudzić rąk podczas instalacji sprzętu i zastanawianie się, co prowadzi do miejsca. wszystko to w jednym, gotowym do użycia pakiecie, który czeka na podłączenie służyć ci. nie trzeba też martwić się o niekompatybilność części.

 1. niepowtarzalny wygląd

używane obudowy mogą być specjalnie wykonane dla tego konkretnego, wstępnie zbudowanego komputera i mogą mieć bardzo wyjątkowy wygląd nie można znaleźć nigdzie indziej. inne części, takie jak chłodnice i wentylatory, również mogą być wyjątkowe i można je skonfigurować w kreatywny sposób wszystkie światła rgb zsynchronizowane w celu uzyskania ogólnego unikalnego systemu.

przykładem dobrego, gotowego komputera jest przyzwoita cena Skytech Archangel gaming pc , która kosztuje 1199,99 $ i wydaje się mieć poważny cios. wzięliśmy tę samą kwotę pieniędzy na wykonanie podobnej konstrukcji i wciąż byliśmy w stanie ją ulepszyć.

Skytech Archangel gaming pc

niestandardowy komputer do gier nr 1

 • procesor: ryzen 5 3600
 • motherboard: asrock b450m pro4
 • pamięć: teamgroup 16 gb 3000 mhz (jednokanałowy)
 • grafika: geforce rtx 2070
 • dysk twardy: dysk SSD 500 GB
 • chłodzenie: Wraith cooler, 3x rgb ring fans
 • psu: 500 W z certyfikatem 80+
 • darmowa klawiatura + mysz w zestawie
 • Windows 10 do domu
 • procesor: ryzen 5 3600
 • płyta główna: asus prime b550m-a (wi-fi)
 • pamięć: g.skill ripjaws v 16 gb 3600 mhz cl16 (2 x 8 gb, dwukanałowy)
 • grafika: zbroja geforce rtx 2070
 • dysk twardy: kluczowy p1 1 TB m.2 SSD
 • chłodzenie: Wraith cooler, 2x wentylatory obudowy
 • psu: 650 watów 80+ z certyfikatem brązu
 • Corsair k55 przewodowa mysz optyczna z klawiaturą i harpunem rgb
 • Windows 10 do domu

różnice pojawiają się na wszystkim oprócz procesora i procesora graficznego. wybraliśmy płytę główną z gniazdem b550, tak jak są bardziej przyszłościowe niż b450 i są zalecane przez amd do ich procesorów następnej generacji (zen 3), mimo że płyty główne b450 będzie również w stanie obsługiwać procesory zen 3. ma również wbudowane Wi-Fi, więc nie ma potrzeby kupowania osobnego karta / adapter wifi. następnie mamy 2 pendrive'y 8 GB RAM, co daje w sumie 16 GB, więc możemy pracować w trybie dwukanałowym tryb, który znacznie poprawia wydajność. do przechowywania, mamy dysk SSD m.2 1 TB, ponieważ jest szybszy i ma więcej miejsce na dzisiejsze gry (patrząc na ciebie, współczesna wojna). wreszcie mamy 650 watowy, 80+ brązowy certyfikat psu, który może z łatwością żyć z nami przy następnej aktualizacji GPU.

ostatecznie decyzja należy do Ciebie

nie jest tajemnicą, że sprzedawcy chcą zarobić na swoich gotowych komputerach, ale zawsze możesz z tego skorzystać pieniądze na poprawę wydajności i trwałości własnej konstrukcji, a efekt końcowy może być drastyczny.

jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grami komputerowymi, na początek możesz wybrać przyzwoity, gotowy komputer, a później rozważyć zbudowanie własnego na. ale jeśli chcesz uzyskać najlepszą wydajność i wartość, powinieneś zbudować własną bestię gier.