Should You Buy A Pre-Built PC Or A Custom PC?

By CPUAgent Staff

stavba vlastního počítače vs. nákup předem sestaveného počítače

předinstalované počítače jsou skvělým způsobem, jak si nadšenci bez počítače snadno vychutnat hraní na počítači, ale opravdu stojí za to peníze?

v dnešní době společnosti, které stojí za nimi, nabízejí spotřebitelům celou řadu možností a také jim umožňují přizpůsobte svou sestavu. ale prodejci musí vydělat, a tak musí zlevnit některé věci, aby je mohli snížit náklady, což obvykle dává důvod vyhnout se nákupu předem připraveného počítače. čtěte dále a zjistěte, proč stavět vlastní vlastní počítač je pro vás lepší volbou.

 1. spolehlivost

předem připravený počítač může mít levný hardware kvůli tomu, že prodejce zboří, aby z toho získal větší zisk. jedním příkladem je napájecí zdroj. často je napájecí zdroj, který je dodáván s předem sestaveným počítačem, značkou bez názvu, která je spravedlivá dost pro tento konkrétní počítač, což omezuje vaše možnosti, pokud se rozhodnete upgradovat některé součásti náročné na energii, například jako grafická karta, nemluvě o tom, jak mohou být nebezpeční.

dalším příkladem je základní deska. mohlo by to být levné, které by stačilo na vykonávání své práce, ale nic víc, nebo zcela na zakázku vyrobený z méně populárních značek. to by mohlo znamenat žádnou podporu vyšší rychlosti paměti, žádný procesor přetaktování, špatné vrms, několik zásuvek ventilátorů, méně portů sata atd., můžete získat slušné součásti pro svůj vlastní počítač za nízkou ceny, které by vám mohly vydržet do budoucna a umožnit vám snadný upgrade.

 1. levnější a silnější

pokud sestavíte počítač pomocí stejných hardwarových specifikací jako předem připravený, zjistíte, že váš stojí výrazně méně. je to proto, že předpřipravené stavby obvykle zvyšují svou cenu v různých aspektech, jako je případ, jiná estetika jako rgb, led, extra fanoušci nebo nákladný, ale nedostatečný disk ssd. zatímco oni mohli mít velmi pěkně vypadající buildy nebo rychle ssds, není to tak drahé získat je sami a vytvořit si vlastní krásný počítač. rozdíly nebudou být významné, a pokud se rozhodnete ušetřit peníze na estetice, můžete utratit navíc za to důležitější hardware, jako je grafická karta, a získáte lepší výkon.

pojďme se na to podívat dell's alienware aurora r11 , které lze upravit podle vašich preferencí. prostřednictvím nich jsme vytvořili špičkovou sestavu webové stránky pak ve srovnání s našimi vlastními, jak je uvedeno níže:

herní počítač Dell Alienware Aurora R11

vlastní herní počítač č. 2

 • procesor: Intel i7-10700k s kapalinovým chlazením
 • základní deska: neznámá deska z490
 • paměť: 16 GB hyperx fury 3200 MHz (2 x 8 GB, dvoukanálová)
 • grafika: nvidia® geforce rtx ™ 2070 super
 • pevný disk: 1 TB m.2 ssd
 • PSU: 1000 wattů
 • multimediální klávesnice + optická myš ms116aw
 • Windows 10 domů
 • procesor: Intel i7-10700k s Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition
 • základní deska: msi mpg z490 herní hrana wifi
 • paměť: g.skill ripjaws v 16 GB 3600 MHz Cl16 (2x8 GB, dvoukanálový)
 • grafika: gigabyte rtx 2070 super windforce oc 3x
 • pevný disk: rozhodující p1 1 TB m.2 ssd
 • psu: corsair rm 750 wattů 80+ zlato plně modulární
 • Kombinovaná klávesnice Corsair K55 + harpuna RGB optická myš
 • Windows 10 domů

náklady na počítač alienware byly 1999,99 $, zatímco naše sestavení nás stálo kolem 1750 $. nemá ty jasné estetika jako r11, ale stále nám zbývalo 250 $, které bychom mohli buď utratit za uvedenou estetiku, nebo vylepšit grafická karta na rtx 2080 super pro další zvýšení výkonu o 15-20%.

občas zjistíte, že je možné postavit výkonnější počítač, který vypadá stejně dobře jako ten předem připravený. je mnohem důležitější utratit za lepší základní desku, CPU, GPU nebo RAM než za RGB jen pro Windows vzhled.

časy, kdy předpřipravený může být levnější, jsou chvíle, kdy se chystáte na základní sestavy, které stojí kolem 800 dolarů, protože jejich díly se nakupují hromadně od výrobců, takže je lze prodávat levněji, ale přesto si vydělat prodejce nějaký zisk.

 1. snadno upgradovat

části použité ve vaší vlastní sestavě počítače jsou jako lego kostky, můžete si je vzít a připojit jinde, pokud jsou splněny požadavky, například patice základní desky. jsou vyráběny renomovanými společnostmi, které pravidelně podporují je s aktualizacemi. například pokud jste měli základní desku b450 a chtěli jste si koupit některý z nadcházejících amd zen 3 cpus, stačí pouze upgradovat svůj bios, aby nový procesor fungoval.

také každý kus hardwaru v počítači na míru má svou vlastní záruku. když se něco rozbije nebo nefunguje správně, můžete buď ji pošlete zpět pomocí záruky, nebo vyměňte tuto konkrétní část za novou, na rozdíl od předpřipravených, kde jste muset vrátit celý počítač zpět prodejci, aby to napravil. jistě, je možné vyměnit / upgradovat součásti předem připravené, ale to pravděpodobně zruší platnost vaší záruky.

 1. přizpůsobitelnost

možná najdete pěkně vypadající předem sestavený počítač, ale vaše vlastní sestava je plně na vašem tvaru, jak chcete. existují mnoho možností výběru z nabídky renomovaných společností. můžete také nakupovat od značek, které se vám líbí a kterým důvěřujete. ve vašem počítači také není žádný bloatware.

 1. učení a spokojenost

jakmile konečně dokončíte sestavení a nabootujete ho, a když uvidíte, že vše funguje podle plánu, uděláte to získejte uspokojivý pocit úspěchu. postavili jste si vlastní pc prostřednictvím čtení a učení se z návody, online průvodci a videa. tato zkušenost je velmi užitečná, když narazíte na problém a chcete k jeho řešení nebo když potřebujete změnit / upgradovat některé součásti.

To však neznamená, že všechny předem připravené počítače jsou špatné

existují situace, kdy je jednodušší si koupit předem připravený počítač, protože oproti stavbě nabízejí některé výhody tvůj vlastní.

 1. rychlejší nastavení

Prebuildy nabízejí nejrychlejší způsob, jak se dostat do hraní her na PC. prostě si koupíte počítač, připojíte jej a začnete hrát tak, jak jsou již máte nainstalovaná okna s požadovanými ovladači a dalšími základními programy. mohou však některé zahrnovat bloatware, který možná budete chtít odstranit.

 1. jednodušší

s předinstalovaným počítačem se nemusíte unavovat nebo si zašpinit ruce instalací hardwaru a přijít na to, kudy kam. vše přichází v jednom připraveném balíčku, který čeká na připojení sloužit ti. není třeba se obávat, že budou díly nekompatibilní.

 1. jedinečný vzhled

použité případy mohou být speciálně vyrobeny pro tento konkrétní předem připravený počítač a mohou pro ně vypadat velmi jedinečně nelze najít jinde. další části, jako jsou chladiče a ventilátory, mohou být také speciální a nastavit je kreativním způsobem pomocí všechna RGB světla se synchronizovala pro celkový jedinečný systém.

příkladem dobrého předem sestaveného počítače je slušná cena skytech archangel herní pc , který se prodává za 1199,99 USD a zdá se, že přináší vážnou ránu. vzali jsme stejnou částku peněz na vytvoření podobného sestavení a stále jsme to mohli vylepšovat.

skytech archangel herní pc

vlastní herní počítač č. 1

 • procesor: ryzen 5 3600
 • základní deska: asrock b450m pro4
 • paměť: teamgroup 16gb 3000mhz (single-channel)
 • grafika: geforce rtx 2070
 • pevný disk: 500 GB ssd
 • chlazení: chladič wraith, prstencové ventilátory 3x rgb
 • psu: 500 wattů 80+ certifikováno
 • zdarma klávesnice + myš v balení
 • Windows 10 domů
 • procesor: ryzen 5 3600
 • motherboard: asus prime b550m-a (wi-fi)
 • paměť: g.skill ripjaws v 16 GB 3600 MHz Cl16 (2 x 8 GB, dvoukanálový)
 • grafika: brnění geforce rtx 2070
 • pevný disk: rozhodující p1 1 TB m.2 ssd
 • chlazení: chladič wraith, 2x ventilátor ventilátoru
 • psu: 650 wattů 80+ bronz certifikováno
 • Kombinovaná klávesnice Corsair K55 + harpuna RGB optická myš
 • Windows 10 domů

rozdíly se projeví u všeho kromě CPU a GPU. šli jsme na základní desku socket b550, jak jsou futureproof than b450 and are recommended by amd for their next gen cpus (zen 3), even though b450 Základní desky bude také schopen podporovat procesory zen 3. má také vestavěnou wifi, takže není třeba si zvlášť wifi karta / adaptér. dále máme 2 tyčinky s 8 GB RAM a celkem 16 GB, takže můžeme běžet ve dvoukanálovém režim, který výrazně zvyšuje výkon. pro úložiště máme disk m.2 1 TB ssd, protože je rychlejší a má více prostor pro dnešní hry (při pohledu na vás, moderní válčení). konečně máme 650 wattů, 80+ bronzový certifikát psu, který s námi může snadno žít pro další upgrade gpu.

Nakonec je rozhodnutí na vás

není žádným tajemstvím, že prodejci chtějí ze svých předem připravených počítačů něco vydělat, ale vždy to můžete použít peníze na zlepšení výkonu a životnosti vašeho vlastního sestavení a konečný výsledek může být drastický.

pokud jste v oblasti počítačových her nováčkem, můžete si na začátku vybrat slušný předem sestavený počítač a poté si zvažte vytvoření vlastního na. ale pokud chcete nejlepší výkon a hodnotu, měli byste si vytvořit vlastní herní zvíře.